W budowie każdego domu ważne jest, aby zabezpieczyć jego wnętrze przed napływem chłodnego powietrza oraz żeby to, które jest wewnątrz z niego nie uciekało. Stasuje się w związku z tym różne materiały. Bardzo często jest to kit, pianka poliuretanowa czy choćby woodchink. Jednym z najlepszych rozwiązań jest również wykorzystanie w tym celu pianki do uszczelniania bali wykonanej z polietylenu. Jest ona trwała, nie przepuszcza powietrza i błyskawicznie się rozpręża, dzięki czemu łatwo nią wypełnić pustą przestrzeń o nieregularnym kształcie. W tym przypadku jest jednak jeden warunek – musi zostać użyta podczas budowy domu czy karczmy, a nie po zakończeniu. Wtedy będzie za późno.
Pianki do uszczelniania bali – profil P
Choć w Polsce to stosunkowo nowy materiał, to w USA czy Kanadzie znają go prawie wszyscy. A uszczelnianie przestrzeni między balami przy budowie domu czy karczmy, to niejedyne zastosowanie profilu P. Pianka ta stworzona w innych kształtach i rozmiarach (np. narożnik C czy narożnik 3D) zapewnia bardzo dobre zabezpieczanie przewożonych czy wysyłanych towarów. Dzięki temu reklamacje i uszkodzenia spadają praktycznie do zera. Skupmy się jednak na tym, co najlepsze dla naszych przyszłych domów.
Jeśli nie pomyślimy o odpowiedniej izolacji już na samym starcie projektu, to w późniejszym etapie jego realizacji może okazać się, że pomiędzy przestrzenie między balami na ścianach będziemy musieli dawać kit czy inne zabezpieczenia, które dla wielu wizualnie będą nie do przyjęcia. Dlatego najlepiej, aby pianki do uszczelniania bali były niewidoczne oraz schowane gdzieś w konstrukcji. Wtedy będziemy mieć pewność, że wszystkie walory estetyczne zostaną zachowane, a i nic nie ruszy spomiędzy bali tego zabezpieczenia. I że zostanie ono tam w stanie nienaruszonym tak długo, jak długo będzie stał dom.
Upał czy mróz, a zabezpieczenia jest trwałe
Po wykorzystaniu pianki do uszczelniania bali i włożeniu jej pomiędzy nie pianki są odporne na każdą temperaturę, jak i zjawiska atmosferyczne (zresztą odporne są zawsze nawet jeśli wystawimy je na ulewę czy ogromny upał). Nie przepuszczają powietrza i są wodoodporne. Mają również bardzo dobrą przyczepność. Nie ma więc problemu z montażem ich (można użyć do tego zwykłych zszywaczy) ani ewentualnym demontażem.
Najważniejsze zalety profilu P:
- nie ulega rozkładowi
- jest trwały
- nie przemaka
- dostosowuje się do powierzchni
- zapewnia termoizolację, paroizolację, hydroizolację oraz izolację akustyczną budynku
- redukuje naprężenia
A co, jeśli dom już stoi i nie da się jej umieścić pomiędzy balami? Wtedy jakimś ratunkiem pozostają dostępne na rynku materiały uszczelniające w postaci m.in. kitu, które można wykorzystać „wciskając” je pomiędzy leżące już na sobie bale. Jeśli jednak chcemy takiej sytuacji uniknąć, to najlepiej znaleźć odpowiednie zabezpieczenia na starcie projektu, a nie po jego zakończeniu.
Zrób tak, żeby było dobrze
Zarówno w USA, jak i Kanadzie oraz większości krajów, które wyznaczają trendy w domach czy karczmach z bali i drewna taka pianka do uszczelniania bali jest na porządku dziennym. Wykorzystywana jest w każdym budynku, bo oprócz wspomnianych już zalet dodatkowo jest tania. Ciężko ją też zniszczyć oraz nie wysycha. Łatwo ją zamontować i zdemontować. Jest uniwersalna i sprawdzi się z każdym rodzajem drewna. Nie tylko okrągłego, ale i o kanciastych kształtach.
Parametry:
- materiał: EPE (spieniony polietylen)
- gęstość: 20kg/m3
- absorpcja wody: <1%
Cennik
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub masz pytania odnośnie cennika kliknij tu: kliknij
