Jak zapakowac obraz do wysylki

Chciałoby się powiedzieć: „ten z nas, który nie miał problemu ze spakowaniem obrazu do wysyłki niech pierwszy rzuci pędzlem”. Jakoś tak jest, że mniejszy problem może sprawić namalowanie czegoś, a kiedy przychodzi do wysyłki, to już tak dobrze nie idzie. Jak sobie z tym poradzić? Jak zapakować obraz do wysyłki? Krótka poradnik w kilku krokach.

Jak zapakować obraz do wysyłki?

Zacznijmy od tego, co będzie nam potrzebne:

  1. tektura
  2. narożniki lub profile piankowe
  3. taśma klejąca
  4. folia stretch
  5. nożyczki lub nożyk
obraz C18jpg

To co? Zaczynamy!

Wbrew pozorom obraz można łatwo uszkodzić. Nie tylko płótno, ale i ramę. Z racji faktu, że obrazy są małe, średnie i duże, prostokątne, a także kwadratowe ważne, żeby zabezpieczenie było uniwersalne. Na rynku są gotowe kartony, ale problem z nimi jest taki, że najczęściej nie są idealnie dopasowane do kształtu obrazu. Co innego tektura, którą można dociąć. Jak to zrobić? Najprościej, jak się da – wymierzyć obraz i wymiary przenieść na tekturę. Nożyczkami lub nożykiem wycinamy odpowiedni kształt i mamy zabezpieczenie na przód i tył.

Głównymi zaletami kartoników tekturowych jest to, że są łatwo dostępne, tanie i niezwykle praktyczne. Wykonane są z dwóch rodzajów tektury: 3-warstwowej (dobrze sprawdzi się w przypadku lekkich przedmiotów) oraz 5-warstwowej (ta z kolei posłuży do ciężkich i delikatnych produktów). Jeśli nie chcesz kupować gotowych i dociętych pod obrazy tektur, które możesz zamówić u nas, to wystarczy, że weźmiesz dowolne większe pudełko i odpowiednio je potniesz.

Następnie potrzebne będą narożniki lub profile polietylenowe. Jest to jedno z najbardziej wytrzymałych, elastycznych i tanich zabezpieczeń dostępnych na rynku. Stworzone są ze średnio twardej gąbki, która nie odkształca obrazu, a idealnie się do niego dopasowuje. Są wodoodporne i nie ulegają zniszczeniu nawet podczas uderzenia. Służą do nałożenia na krawędzie obrazu lub na całe ramiona. W zależności od tego, jak chcemy, aby był on zabezpieczony możesz skorzystać z jednych lub drugich. Z doświadczenia wiemy, że indywidualni artyści, pracownie czy galerie zaopatrują się i w jedne i drugie.

Jak spakować obraz do wysyłki – instrukcja krok po kroku

KROK 1: Tekturki

Przygotuj gotowe tekturki (które możesz zamówić klikając tu: kliknij) lub zmierz obraz, przenieś jego wymiary na przygotowany wcześniej inny karton i dotnij go.

KROK 2: Narożniki i profile

Przygotuj gotowe narożniki lub profile (które możesz zamówić klikając tu: kliknij). Narożniki zawsze będą miały te same wymiary, ale profile sprzedawane są w różnych odcinkach. Jeśli zamówienie na nie będzie składane w naszej firmie, to możemy dociąć je na odpowiednią długość. Jeśli z kolei będzie ono składane w innym sklepie i przyjdą w niedociętych odcinkach należy postąpić z nimi tak, jak z tekturkami, a zatem odmierzyć odpowiednią długość i dociąć.

KROK 3: Nakładamy tekturę na obraz

Nic prostszego – z tyłu i przodu nakładasz tekturki.

KROK 4: Nałożenie profili lub narożników

Na rogi lub ramiona obrazu nasuwasz narożniki lub profile.

KROK 5: Taśma

Wszystko zabezpieczasz taśmą.

KROK 6: Folia stretch

Kiedy obraz jest już zabezpieczony nie pozostaje nic innego, jak całość owinąć folią stretch i zakleić taśmą.

obeaz L 2jpg
profil L

obraz C18 2jpg
narożnik C

obeaz U18 3jpg
profil U

obrazjpg
spakowany obraz

Gotowe

Po takim spakowaniu obrazu nie pozostaje Ci nic innego, jak go wysłać. Taki sposób pakowania nie tylko nie jest czasochłonny, ale też jest niezwykle ekonomiczny i uniwersalny. No a przede wszystkim nie stawia ci żadnych ograniczeń, co do formatu. Idealnie zabezpieczy oraz – kurier może nawet nim rzucać, a jemu zupełnie nic się nie stanie.