Narozniki piankowe kontra profile piankowe

Planując wysyłkę swoich towarów, należy już w czasie pracy nad produktem, zaplanować system zabezpieczenia go w transporcie. Rosnące wymagania klientów względem zabezpieczenia nie opiera się już głównie na ostreczowaniu produktu kilkuwarstwowym płaszczem folii. Klient wymaga produktu zapakowanego w sposób minimalizujący możliwość uszkodzenia podczas rozpakowywania, a zazwyczaj używa do tego celu ostrego narzędzia oraz minimalizujący czas rozpakowania i tworzywo sztuczne, które posłużyło do zabezpieczenia. Koszty utylizacji takich materiałów rosną bowiem z roku na rok.

Firma PEpack.eu wychodząc naprzeciw oczekiwaniom firm, wprowadziła

1. narożniki piankowe                                       

2. profile piankowe

w kilkunastu rozmiarach oferując tym samym niezliczone możliwości zabezpieczania w transporcie mebli, okien, biurek, drzwi, elektroniki, szkła, konstrukcji, reklam, części samochodowych, dzieł sztuki, trafiając do wszystkich możliwych branż przemysłu.

Produkty firmy PEpack.eu nazywane są inteligentnym pakowaniem, bowiem są banalnie łatwe w zakładaniu na przedmioty, są banalnie łatwe w rozpakowaniu oraz są wielokrotnego użytku z możliwością powtórnego przetworzenia tych, które uległy zniszczeniu.

Firma PEpack.eu proponuje zabezpieczanie krawędzi przedmiotów, lub zabezpieczania naroży przedmiotów. Nie chodzi tylko o względy finansowe, chociaż prawdą jest, że np. w przypadku zabezpieczania drzwi dużo tańszym rozwiązaniem będzie nałożenie 4 narożników piankowych niż zabezpieczania całego obwodu o długości około 6m profilem piankowym. Najbardziej na uszkodzenia narażone są naroża przedmiotów i aby odpowiednio je zabezpieczyć należy nasunąć profile piankowe na krawędzie i w miejscu naroży owinąć np. taśmą by nie zsuwały się. Problem pojawia się podczas rozpakowanie, bowiem klienci skarżą się na częste zarysowania podczas rozcinania taśmy nożem technicznym. Narożniki piankowe nie zsuwają się, dopasowane są idealnie do przedmiotu, a proces rozpakowania sprowadza się jedynie do zdjęcia narożników z przedmiotu.

profile piankowejpg

·         Profile piankowe zabezpieczają cały obwód przedmiotu, ale ich zastosowanie jest uzasadnione kiedy naprawdę mamy podejrzenie, że jego krawędzie będą narażone na kontakt z innymi przedmiotami, które mogą spowodować uszkodzenia mechaniczne.

·         Narożniki piankowe kosztują dokładnie tyle samo w przypadku zabezpieczania przedmiotu o obwodzie długości 1mb co i 10mb. Każdy przedmiot, który posiada 4 naroża, potrzebuje dokładnie tyle samo narożników piankowych.

·         Profile piankowe znajdą zastosowanie wśród przedmiotów, których obwód jest stosunkowo niewielki, gdyż koszt zabezpieczenia długich krawędzi może okazać się zbyt duży.

·         Profile piankowe sprawiają pewną trudność przy zabezpieczaniu naroży przedmiotu, należy je naciąć odpowiednio w miejscu naroża przedmiotu pod kątem 45 stopni by przylegały odpowiednio do jego powierzchni. Profile piankowe firmy PEpack.eu występują systemowo z wycięciami w rozstawie dokładnie określonym przez klienta eliminując tą niedogodność.

·         Narożniki piankowe są termicznie klejone z zachowaniem konta prostego dlatego ich montaż ogranicz się jedynie do nasunięcia na naroże przedmiotu.

·         Profile piankowe występują głównie w odcinkach 2mb co stwarza konieczność łączenia ich ze sobą kiedy obwód przedmiotu jest większy.

·         Profile piankowe stanowią idealne zabezpieczanie przedmiotów o kątach innych niż 90 stopni, a także okręgów i o kształtach nieregularnych.

zabezpieczenie krawdzi biurkajpg

·         Profile piankowe są częściej wybierane przez klientów korzystających z wysyłki swoich produktów za pośrednictwem firm kurierskich, a niżeli własnego transportu. Kurierzy nie zawsze dbają o przesyłki w taki sposób jak robią to opłacani przez szefa firmy kierowcy własnej floty.

·         Narożniki piankowe stanowią idealne zabezpieczenie podczas transportu i magazynowania, grubość pianki polietylenowej jest na tyle duża, że przedmiot może być ustawiony pionowo lub poziomo a jego krawędzie nie mają kontaktu z podłogą i ścianą.

·         Profile piankowe zajmują więcej miejsca w stosunku do narożników piankowych w przeliczeniu na zabezpieczenie 1 przedmiotu. By zabezpieczyć blat biurka o wymiarach 1.5m x 0.5m potrzebujemy 4 metry bieżące profilu piankowego, albo 4 sztuki narożników piankowych, których długość ramion wynosi około 10cm. 4 narożniki piankowe tworzą zatem długość około 80cm, co sprawia, że z 1 kartonu narożników piankowych zabezpieczymy 5 razy więcej biurek niż z tego samego kartonu zawierającego profile piankowe.

·         Narożniki piankowe mogą występować w wersji nieklejonej jako narożniki piankowe HC, które zaprojektowane zostały do zabezpieczania głównie konstrukcji oraz ram okiennych, gdzie dodatkowo można przed zsunięciem zabezpieczyć je taśmą.

·         Narożniki piankowe można wykorzystać niezliczoną ilość razy do przedmiotów tej samej grubości podczas gdy profile piankowe są produkowane z wycięciami pod określony obwód. W przypadku kolejnego nałożenia profili piankowych na inny przedmiot, wycięcia, które występują w miejscach naroży jednego przedmiotu nie będą już występować w miejscach naroży innego przedmiotu i wycięcia należałoby wykonać ponownie.

NAROŻNIKI PIANKOWE KONTRA PROFILE PIANKOWE PODSUMOWANIE

Jedno jest pewne, profile piankowe czy narożniki piankowe ze spienionego polietylenu zyskują na popularności, wypierają tekturę oraz styropian, stanowią idealne zabezpieczenie w transporcie i magazynowaniu. Coraz więcej firm decyduje się na zastosowanie narożników piankowych, które w wielu przypadkach są wystarczającym zabezpieczeniem, natomiast te firmy, które trwają przy zabezpieczaniu całych obwodów nadal jest mnóstwo i też mają swoje racje.