Zabezpieczenie mebli podczas transportu

22 sierpnia 2020

Odpowiednie zabezpieczenie mebli podczas transportu jest bardzo ważnym aspektem, od którego może zależeć, czy zostaną przetransportowane w stanie nienaruszonym. Zadanie to można powierzyć znającej się na swojej pracy firmie transportowej, ale można to też zrobić samodzielnie. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na kilka głównych pytań dotyczących zabezpieczenia mebli podczas transportu, kiedy sami podejmujemy się tego zadania.

Zabezpieczenie mebli podczas transportu – od czego zacząć?

Zapewne zabrzmi to dla większości jak banał, ale w niektórych przypadkach przed transportem mebli ludzie najzwyczajniej w świecie zapominają je… opróżnić! Dokładnie tak. A od tego wypadało by zacząć. I nie ma tu znaczenia, czy są one drewniane, szklane czy może jeszcze stworzone z innego materiału – niezależnie od tego bezwzględne zabezpieczenie mebli podczas transportu zaczyna się od opróżnienia ich!

Wyobraźmy sobie sytuację, podczas której jadąc ze szklaną szafą niespodziewanie musimy zahamować. W szafie oczywiście znajduje się jakiś przedmiot. Oczywiście takie zabezpieczenie mebli podczas transportu jest niedopuszczalne, a wymieniony już przedmiot wypada przez szklane drzwi niszcząc je. Oprócz strzaskanych drzwi, które w najlepszym przypadku są do wymiany mamy jeszcze zapewne uszkodzone i inne znajdujące się w pobliżu przedmioty.

W kolejnym kroku zabezpieczenia mebli podczas transportu należało by szczególną uwagę zwrócić na ruchome części. To one w największej mierze mogą się przesunąć, oderwać lub nawet złamać. Jest to o tyle problematyczne, że w późniejszym okresie możemy mieć problem ze znalezieniem części zamiennych.

Zabezpieczenie mebli podczas transportu – meble rozmontowane

Do transportu meble można rozmontować. Jest to jedna z najlepszych, ale też najmniej wygodnych opcji. Rozkręcone meble będzie trzeba potem skręcić, co znów będzie zajmowało czas. Druga sprawa jest taka, że wiele mebli, to meble klejone. Ich już nie będziemy w stanie rozkręcić. Tutaj trzeba je przewieźć w całości.

Jeżeli już jesteśmy przy tych, które trzeba transportować w całości, to musimy opróżnić je. Dodatkowo musimy też zabezpieczyć najmniej trwałe elementy i należ pamiętać o ich zabezpieczeniu całościowym.

Zabezpieczenie mebli podczas transportu – rzeczy najważniejsze

Przede wszystkim trzeba zabezpieczyć wszystkie krawędzie mebli oraz ich spód. Krawędzie – aby nasze meble zostały na nich nieuszkodzone, a spód, ponieważ bardzo często na podłodze samochodu, w którym są przewożone znajdowało się coś, co mogło by uszkodzić nasze meble. I tutaj z pomocą przychodzą nam nasze niezawodne narożniki polietylenowe. Będą w stanie nie tylko odpowiednio zabezpieczyć meble podczas transportu, ale w głównej mierze zadbają o to, aby nie zostały uszkodzone. W zależności od rodzaju powierzchni mamy do dyspozycji kilka rodzajów narożników polietylenowych:

Wszystko jest uzależnione od rodzaju przewożonych mebli oraz ich gabarytów. Narożniki polietylenowe są jedną z najlepszych form zabezpieczania towarów. Dzięki piance, z której zostały wykonane są przede wszystkim lekkie. Są też odporne na rozerwanie oraz wstrząsy, wodoodporne i można je stosować wielokrotnie! Dodatkowo można nimi oddzielić jedne meble od drugich podczas układania ich na sobie.

Zabezpieczenie mebli podczas transportu – podsumowanie

Na zakończenie należy pamiętać, aby po tych wszystkich przygotowaniach odpowiednio przypiąć meble pasami. Wtedy będziemy jeszcze pewniejsi, że nic im się nie stanie.

Jeśli chodzi o zabezpieczenie mebli, to wszystkie wymienione zasady powinny pozwolić bez uszczerbku przetransportować meble.