Zabezpieczenie okien w transporcie

Zabezpieczenie okien w transporcie

Chyba każdej firmie marzy się, aby ograniczyć ilość reklamacji do zera. Wysłać okna i nie martwić się, że wrócą uszkodzone. Nieważne, czy wina leży po stronie osoby dostarczającej czy pakującej – jest zwrot, to musi być i wysłanie nowych okien. Marnujemy wtedy czas, zasoby, nerwy i kupujący też się denerwuje. A gdyby tak tego uniknąć i zabezpieczenie okien w transporcie wnieść na najwyższy poziom? Jest to możliwe! Powiem więcej – jest to również bardzo tanie!

W przypadku okien transport ma kluczowe znaczenie w budowaniu renomy i silnej pozycji rynkowej firmy. Warto więc nie traktować go po macoszemu. Odpowiednie zabezpieczenie okien w transporcie sprawi, że prawdopodobnie nigdy więcej nie będzie potrzeby dokładania niepotrzebnie pieniędzy do procesu reklamacji. Będzie można je natomiast spożytkować na coś innego.

Wysyłka ta charakteryzuje się tym, że dość łatwo jest uszkodzić ramy i wystające elementy. Nieważne czy są one plastikowe czy drewniane. Czy wysyłamy je do sąsiedniej miejscowości czy też za granicę. Ważne, aby ograniczyć końcowy koszt ewentualnej naprawy.

Mam propozycję: usiądź, proszę, i policz, ile miesięcznie kosztuje Twoją firmę proces reklamacji. Pamiętaj, żeby pod uwagę wziąć nie tylko uszkodzone okna, ale też koszt nowych, transport, zmarnowany czas i materiały, koszty pracowników, Twoje nerwy i opinię kupującego. Policzyłeś? A teraz zastanów się, co by się stało, jakby tego nie było?

Stretch, styropian, tektura czy jeszcze coś innego?

Firmy, które wysyłają okna do ich zabezpieczania używają najczęściej przezroczystej folii stretch lub tektury. Zwłaszcza pierwsza zaproponowana opcja to drobiazg, który nie ma żadnego wpływu na zabezpieczenie towaru lub w najlepszym przypadku jest on znikomy. Trochę lepszym rozwiązaniem jest tektura lub styropian. Są zdecydowanie bardziej trwałe i trochę ciężej je zniszczyć. Nie są one jednak wolne od wad. Tektura przemaka, a styropian pęka i łatwo jest go uszkodzić. A w takim przypadku zabezpieczenie okien w transporcie nie będzie takie, jak byśmy sobie tego życzyli.

Co więc zamiast tego? Warto rozejrzeć się na rynku za trwalszym materiałem. Czemuś, co będzie trwałe, nie będzie tego łatwo skruszyć czy podrzeć oraz będzie nieprzemakalne. Wytrzyma też duże obciążenia i będzie w miarę plastyczne. W ostatnim czasie coraz więcej firm zwraca się w kierunku narożników polietylenowych, które spełniają wszystkie powyższe kryteria, a do tego są wielokrotnego użytku.

Unikamy luźnych elementów, które mogą się odłamać

W stolarce okiennej pojawia się wiele dodatkowych elementów, które nieodpowiednio zabezpieczone mogą być źródłem zarysowań i zniszczeń w czasie transportu. Jeśli specyfika ładunku wymaga, by elementy te były przewożone razem z konkretnym produktem (np. klamka z konkretnym oknem), to wówczas zabezpiecz je tak, by nie stały się one źródłem uszkodzeń. Można w tym celu skorzystać z tektury (musi być jej gruba warstwa), którą owiniemy stretchem lub wspomnianych narożników, które również nim owiniemy. Problem rozwiązany.

Okna przewozimy na stojakach

Wydawać by się mogło, że położenie ładunku płasko daje pełną kontrolę nad jego bezpieczeństwem. Tymczasem w przypadku okien z przeszkleniem położenie towaru wywołuje tak duże naprężenia powierzchni, że z większym prawdopodobieństwem ulega ona uszkodzeniu. Dlatego najbezpieczniejszym sposobem wysyłki jest przewóz na specjalnych stojakach, które są do tego stworzone. Warto pamiętać, że zabezpieczanie okien w transporcie nie polega jedynie na tym, aby je tam umieścić, ale też odpowiednio osłonić każdą krawędź. Czy stojaki są niezbędne? Oczywiście nie! Często jednak są bardzo pomocne.

Jak rozmieścić zabezpieczone do transportu okna na naczepie?

Okna powinny być ustawione wzdłuż naczepy. Ten z pozoru nieznaczący czynnik sprawia, że ładunek jest bezpieczny w czasie hamowania. Mamy pewność, że nasz towar nie zachowa się jak domino i kolejne okna nie przewrócą się na siebie. Dodatkowo istotnym jest, by stojaki ustawione były do siebie plecami. To zabezpiecza oczywiście przed dodatkowym uszkodzeniem jednego towaru o drugi.

Zabezpieczenie okien w transporcie – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przewóz okien wymaga przede wszystkim dużego doświadczenia. Dlatego ich transport należy zlecać przewoźnikom, którzy w przewozie okien mają doświadczenie. Należy dowiedzieć się, jak je zabezpieczają oraz jak przebiega cały proces. Jeśli sami je wysyłamy, to wszystkie wymienione tu wskazówki można wprowadzić w życie. Zwłaszcza, że narożniki zabezpieczające służące zabezpieczeniu okien w transporcie są nie tylko jednym z najlepszych rozwiązań, na które przerzucają się największe firmy, ale też są tanie i można z nich korzystać wielokrotnie.

Więcej o narożnika do transportu tutaj: kliknij

Cennik

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub masz pytania odnośnie cennika kliknij tu: kliknij

Fota oknapng

fot.: okno zabezpieczone narożnikami C