Jak przewieźć bramę garażową?

20 listopada 2023

Brama garażowa jest to ładunek, który ciężko będzie przewieźć kurierem. Jest duży oraz nie da się go rozebrać na części. Jak zatem przewieźć bramę garażową, aby jej nie uszkodzić? Potrzebny będzie większy transport, taki jak: przyczepka lub samochód do 3,5 tony. Aby jednak ją dobrze zabezpieczyć niezbędne będą również pasy, a w wielu przypadkach narożniki lub profile zabezpieczające – najlepiej polietylenowe. Oczywiście może to być styropian lub tektura, ale zabezpieczenia te są zdecydowanie mniej trwała i bardzo łatwo je zniszczyć.

Jak przewieźć bramę garażową?

Wszystko zależy od bramy. Sposób przewożenia jest zależny od jej charakterystyki. Te roletowe można zwinąć i zapakować w folę bąbelkową lub folię stretch. Z kolei te otwierane lub przesuwne trzeba będzie zabezpieczyć w całości, ponieważ to jeden duży element. Do tego celu można wykorzystać specjalne narożniki zabezpieczające lub profile. Po założeniu narożników dobrze byłoby owinąć bramę folią, żeby zabezpieczyć ją przed zarysowaniem lub obiciem.

Narożniki zabezpieczające bramę: kliknij

Profile zabezpieczające bramę: kliknij

Transport bramy garażowejjak przewieźć bramę garażową?

Tak przygotowaną bramę można załadować na przyczepkę lub do busa. Konieczne jest też jej przypięcie pasami, o których już wcześniej wspominaliśmy. Zabezpieczy ją to przed przesuwaniem się lub upadkiem. Jeśli sami transportujemy bramę, to będziemy to robić ostrożniej. Jeśli z kolei zlecamy to komuś, to ważne, aby dobrze wybrać transport, ponieważ na rynku jest wielu przewoźników, a z doświadczenia wiemy, że nie wszyscy są godni zaufania.

Koszt transportu bramy garażowej

Koszt transportu bramy garażowej będzie uzależniony od jej wagi i gabarytów, a także od długości planowanej trasy. Jeśli robimy to na własną rękę, to trzeba liczyć się z kosztami:

  • paliwa
  • wynajęcia busa/przyczepki
  • narożników/profili
  • czasu, który poświęcimy

Jeśli z kolei zlecamy to komuś, to wyspecjalizowana w takim transporcie firma wycenę zacznie od przeliczenia ilości kilometrów, które będzie miała do pokonania. Przyjmuje się, że za 1 km firmy liczą sobie od 2 zł do 3 zł.