Jak zabezpieczyć lustro w transporcie

04 sierpnia 2023

Nieważne czy masz duży zakład, w którym produkuje się lustra czy może chcesz zabezpieczyć tylko jedno lustro w transporcie. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przypadku niezbędne będą te same przedmioty. Nie przedłużając. Jak zatem dobrze i profesjonalnie zabezpieczyć lustro w transporcie, aby kurier go nie uszkodził?

Jak wysłać lustro kurierem, aby było bezpiecznie?

Co będzie nam potrzebne? Zatem:

Jak zabezpieczyć lustro w transporcie – narożniki i profile ochronne

Najłatwiej jest uszkodzić rogi i krawędzie lustra. Zwłaszcza takiemu kurierowi, który nie zawsze dobrze obchodzi się z paczką. Dlatego tak ważne jest, aby zwrócić na to szczególną uwagę. Nieważne, jak dobrze zabezpieczysz samą taflę lustra, jak cała praca może pójść na marne przez uszkodzenie rogu czy krawędzi. 

Folia ochronna transparentna lub półtransparentna
Wystarczy, że nakleisz folię tego typu na powierzchnię i w ten sposób zabezpieczysz lustro przed zarysowaniami, a także potencjalnym pęknięciem.

Folia bąbelkowa
Folia bąbelkowa bardzo dobrze sprawdza się do zabezpieczania bardzo kruchych przedmiotów, ponieważ wykazuje odporność na wstrząsy i mocne uderzenia.

Karton
Transport lustra nie może się odbyć również bez kartonu (chyba, że zrobimy jego imitację za pomocą owinięcia lustra folią stretch). Dzięki temu lustro będzie cały czas dobrze ustabilizowane podczas transportu. Karton będzie też dobrym miejscem na naklejenie etykiety, że w środku znajduje się szklany przedmiot.

Jak wysłać lustro paczkomatem lub kurierem ? 

Krok po kroku, jak powinno to wyglądać:

  1. na lustro przyklejamy folię transparentną lub półtransparentną
  2. nakładamy narożniki lub profile ochronne, aby zabezpieczyć krawędzie
  3. całość owijamy folią bąbelkową
  4. pakujemy w karton

Wyspecjalizowane firmy kurierskie często posiadają odpowiedni sprzęt do przewożenia takich produktów, jak lustro. W specjalnie przygotowanych samochodach mają pasy, dzięki którym mogą z powodzeniem przymocować lustro do jednej strony pojazdu. Oczywiście przede wszystkim muszą wyrażać chęć takiego przewożenia, bo najczęściej kurier rzuci paczkę w kąt i tyle. Należy pamiętać, że transport bardzo kruchych rzeczy jest naprawdę wymagający.  

Powyższa instrukcja dotyczy również paczkomatu. Wiadomo, że lustro o dużych gabarytach się do niego nie zmieści, ale małe jak najbardziej tak.

Gdzie kupić akcesoria do zabezpieczenia lustra? 

Narożniki C i profile U znajdziesz w naszym sklepie. Wystarczy do nas napisać maila: mateuszbloch@pepack.eu lub skontaktować się przez formularz kontaktowy: kliknij. Pozostałe akcesoria możesz znaleźć w dowolnym sklepie budowlanym.