Jak zapakować obraz do wysyłki

31 maja 2023

Chciałoby się powiedzieć: „ten z nas, który nie miał problemu ze spakowaniem obrazu do wysyłki niech pierwszy rzuci pędzlem”. Jakoś tak jest, że mniejszy problem może sprawić namalowanie czegoś, a kiedy przychodzi do wysyłki, to już tak dobrze nie idzie. Jak sobie z tym poradzić? Jak zapakować obraz do wysyłki? Krótka poradnik w kilku krokach.

Jak zapakować obraz do wysyłki?

Zacznijmy od tego, co będzie nam potrzebne:

  1. tektura
  2. narożniki lub profile piankowe
  3. taśma klejąca
  4. folia stretch
  5. nożyczki lub nożyk

To co? Zaczynamy!

Wbrew pozorom obraz można łatwo uszkodzić. Nie tylko płótno, ale i ramę. Z racji faktu, że obrazy są małe, średnie i duże, prostokątne, a także kwadratowe ważne, żeby zabezpieczenie było uniwersalne. Na rynku są gotowe kartony, ale problem z nimi jest taki, że najczęściej nie są idealnie dopasowane do kształtu obrazu. Co innego tektura, którą można dociąć. Jak to zrobić? Najprościej, jak się da – wymierzyć obraz i wymiary przenieść na tekturę. Nożyczkami lub nożykiem wycinamy odpowiedni kształt i mamy zabezpieczenie na przód i tył.

Głównymi zaletami kartoników tekturowych jest to, że są łatwo dostępne, tanie i niezwykle praktyczne. Wykonane są z dwóch rodzajów tektury: 3-warstwowej (dobrze sprawdzi się w przypadku lekkich przedmiotów) oraz 5-warstwowej (ta z kolei posłuży do ciężkich i delikatnych produktów). Jeśli nie chcesz kupować gotowych i dociętych pod obrazy tektur, które możesz zamówić u nas, to wystarczy, że weźmiesz dowolne większe pudełko i odpowiednio je potniesz.

Następnie potrzebne będą narożniki lub profile polietylenowe. Jest to jedno z najbardziej wytrzymałych, elastycznych i tanich zabezpieczeń dostępnych na rynku. Stworzone są ze średnio twardej gąbki, która nie odkształca obrazu, a idealnie się do niego dopasowuje. Są wodoodporne i nie ulegają zniszczeniu nawet podczas uderzenia. Służą do nałożenia na krawędzie obrazu lub na całe ramiona. W zależności od tego, jak chcemy, aby był on zabezpieczony możesz skorzystać z jednych lub drugich. Z doświadczenia wiemy, że indywidualni artyści, pracownie czy galerie zaopatrują się i w jedne i drugie.

Jak spakować obraz do wysyłki – instrukcja krok po kroku

KROK 1: Tekturki

Przygotuj gotowe tekturki (które możesz zamówić klikając tu: kliknij) lub zmierz obraz, przenieś jego wymiary na przygotowany wcześniej inny karton i dotnij go.

KROK 2: Narożniki i profile

Przygotuj gotowe narożniki lub profile (które możesz zamówić klikając tu: kliknij). Narożniki zawsze mają te same wymiary. Za to profile sprzedajemy są w różnych odcinkach. Jeśli zamawiasz je w naszej firmie, to możemy dociąć je na odpowiednią długość. Jeśli z kolei będzie ono składane w innym sklepie i przyjdą w niedociętych odcinkach należy postąpić z nimi tak, jak z tekturkami, a zatem odmierzyć odpowiednią długość i dociąć.

KROK 3: Nakładamy tekturę na obraz

Nic prostszego – z tyłu i przodu nakładasz tekturki.

KROK 4: Nałożenie profili lub narożników

Na rogi lub ramiona obrazu nasuwasz narożniki lub profile.

KROK 5: Taśma

Wszystko zabezpieczasz taśmą.

KROK 6: Folia stretch

Kiedy obraz mamy już zabezpieczony nie pozostaje nam nic innego, jak całość owinąć folią stretch i zakleić taśmą.

profil L

Gotowe

Po takim spakowaniu obrazu nie pozostaje Ci nic innego, jak go wysłać. Taki sposób pakowania nie tylko nie jest czasochłonny, ale też jest niezwykle ekonomiczny i uniwersalny. No a przede wszystkim nie stawia ci żadnych ograniczeń, co do formatu. Idealnie zabezpieczy oraz – kurier może nawet nim rzucać, a jemu zupełnie nic się nie stanie.