Wypełniacz do paczek

25 grudnia 2022

Wypełniacz do paczek – jak dobrze zabezpieczyć przesyłkę

Wysyłanie paczek przez większe i małe firmy, a także osoby prywatne jest obecnie codziennością. Dzięki temu w stosunkowo krótkim czasie kupujący jest w stanie otrzymać zamówiony towar. Aby uniknąć zwrotów ważne, aby odpowiednio zabezpieczyć wysyłane przesyłki. Pomóc w tym może odpowiedni wypełniacz do paczek.

Wypełniacze do paczek – jakie rozróżniamy?


Istnieje wiele rodzajów takich wypełniaczy – niektóre chronią lepiej inne zaś gorzej. Do najczęściej używanych należą:

  • folia pęcherzykowa
  • poduszki wypełnione powietrzem
  • pianka polietylenowa ochronna (w formie ciętej lub chrupek)
  • ekologiczne wypełniacze
  • papier

Wypełniacz do paczek – zalety i wady

Zacznijmy od zalet. Głównym zadaniem wypełnienia do paczki jest ochrona jej zawartości przed uszkodzeniami. Pamiętajmy, że odsetek paczek uszkadzanych tylko przez kurierów wcale nie jest taki mały. Dzięki zastosowaniu dodatkowego zabezpieczenia przedmiot umieszczony w pudełku nie przemieszcza się wewnątrz. Jest stabilny i nawet upadek opakowania nie powinien sprawić, że towar ulegnie zniszczeniu.

Wypełniacz do paczek jest również stosunkowo tani. Sama folia bąbelkowa potrafi kosztować ok. 25 zł za 100 m (szerokość 20 cm). Czym będzie szersza tym cena wzrasta. Przy rozmiarach powyżej jednego metra potrafi osiągać cenę nawet 150 zł za 100 m długości. Droższą opcją będą poduszki powietrzne. Te najtańsze można już kupić za ok. 80-100 zł za 100 m. Nie jest to mało zważywszy na fakt, że ich średnia szerokość, to 40 cm.

Jednym z tańszych i bardzo dobrych rozwiązań jest pianka polietylenowa. Ta w formie chrupek kosztuje ok. 40-50 zł za 100 litrów. Jednak zdecydowanie tańszym jej odpowiednikiem jest wypełniacz do paczek w formie ciętych odpadów pianki polietylenowej. Dlaczego? Ponieważ, jak to było już powiedziane, jest to odpad. Oznacza to, że do jego wykonania nie była potrzebna żadna technologia ani maszyna. Koszt jego produkcji również jest minimalny. Właśnie z tego powodu jest to jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań.

Oprócz tego wypełniacze: znacznie przyspieszają czas potrzebny do właściwego przygotowania przesyłki pocztowej; mają niską masę, która nie zwiększa kosztów wysyłki paczki oraz pokazują kupującemu, że dbamy o jego towar, a także zmniejszają ilość reklamacji.

A jakie są wady tych wypełniaczy? Jeśli chodzi o folię bąbelkową i poduszki powietrzne, to na pewno należy wspomnieć o plastiku, z którego są zrobione. Dodatkowo też jesteśmy je w stanie dość łatwo uszkodzić poprzez przebicie materiału i wypuszczenie powietrza. Oprócz tych rzeczy ciężko doszukać się innych.

Wypełniacze do paczek – gdzie kupić?

Chrupki czy folię można kupić na przykład na serwisach aukcyjnych, gdzie jest ich sporo. Jeśli zastanawiasz się, gdzie kupić wypełniacz do paczek z polietylenu, to wystarczy skontaktować się z nami: kontakt. W naszej ofercie znajdziecie wypełniacz do paczek aż 250 litrów oraz mniejszy 100 litrów! Są one nie tylko bardzo trwałe, ale też wielokrotnego użytku oraz wodoodporne.

Wypełniacz do paczek – jak zrobić?

Jeśli jednak nie chcesz wydawać pieniędzy i zastanawiasz się, jak zrobić wypełniacz do paczek, to najprostszą formą wypełniacza będą stare gazety. Wystarczy zrobić z nich kulki papieru i powkładać pomiędzy karton, a towar znajdujący się w nim. Nie jest to najbezpieczniejsza forma, ale na pewno w wielu przypadkach darmowa.